KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14533198
nr 1453 3198
Karin Lewin
(f. 1948), Sverige
Etsning, Ansikte. Signerad, numrerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: 22x17 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Karin Lewin, svensk konstnär född i Göteborg 1948. Lewin bor och verkar sedan 60-talet i Paris.
Utrop:
500 kr
måndag 7 mars 2022
kl 18:05:58
Karin Lewin
Läs mer om Karin Lewin